Get Adobe Flash player

F.A.Q

Najczęsciej zadawane pytania

Jeśli jakiejś odpowiedzi nie ma na liście - zadaj pytanie poprzez formularz kontaktowy, maila albo po prostu zadzwoń.

>> Jak sprawdzić dostępność terminu?
>> Ile to wszystko kosztuje?
>> Jak szybko będziemy mieć gotowe zdjęcia?
>> Jakim sprzętem robione są zdjęcia?
>> Czy masz pozwolenie na fotografowanie w kościele?
>> Dlaczego plener musi być w inny dzień niż ślub?

JAK SPRAWDZIĆ DOSTĘPNOŚĆ TERMINÓW?

Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo. Osobiście preferuję maila. Na spokojnie wszystko sprawdzę i odpowiem.

ILE TO WSZYSTKO KOSZTUJE?

W zależności od zakresu usług cena ustalana jest indywidualnie. Proszę o kontakt z zaznaczeniem daty, miejsca i określenia co chcecie mieć na zdjęciach np. ślub i wesele, ślub, wesele i plener czy wszystko od przygotowań po plener + sesja narzeczeńska.

JAK SZYBKO BĘDZIEMY MIEĆ GOTOWE ZDJĘCIA?

Obróbka trwa minimum 2 tygodnie. Czy można szybciej ? Zapewne można ale odbiłoby się to niekorzystnie na jakości. Uzbrójcie się w cierpliwość i cieszcie sie potem latami ze świetnych zdjęć.

JAKIM SPRZĘTEM ROBIONE SĄ ZDJĘCIA?

Do robienia zdjęć wykorzystuję sprzęt firmy NIKON. Podczas realizacji zlecenia zawsze mam przy sobie 2 aparaty. Dzięki temu Wy macie pewność, że np. przypadkowa awaria sprzętu nie popsuje Wam uroczystości a ja mam duży komfort pracy. Dzięki wykorzystywaniu jasnych stałoogniskowych obiektywów na 2 korpusach mogę robić zdjęcia w świetle zastanym nie oślepiając wszystkich nieustannym błyskaniem lampy. Oczywiście czasami użycie lampy jest nieodzowne natomiast jest to świadomy wybór a nie konieczność.

CZY MASZ POZWOLENIE NA FOTOGRAFOWANIE W KOŚCIELE?

Oczywiście. Zgodnie z przepisami Kościoła Katolickiego uroczystości kościelne mogą być rejestrowane jedynie przez jednego uprawnionego fotografa i jednego operatora kamery. Księża często "przymykają oko" na przypadkowych fotografów ale nie można wykluczyć przypadku gdy ksiadz po prostu zakaże robienia zdjęć przez osobę bez odpowiednich uprawnień.

DLACZEGO PLENER MUSI BYĆ W INNY DZIEŃ NIŻ ŚLUB?

Bo zależy mi na tym, żebyście mieli piękne zdjęcia. Zaufajcie mojemu doświadczeniu. Dzień ślubu ma tak napięty harmonogram, że robienie pleneru przed czy po kościele naprawdę nie ma sensu. Będziecie zdenerwowani, komórki będą dzwonić, goście się niecierpliwić a w wyniku na zdjęciach delikatnie mówiąc będziecie wyglądali spięci. Nie daj Boże coś się stanie z sukienką i ukrzyżujecie fotografa (jakby nie było - dodatkowa atrakcja na weselu ale co ze zdjęciami?). Podsumowując - chcecie mieć ładne zdjęcia z pleneru - zapraszam PO ślubie.